A „Malomtó” története.

A tó történetét Szántó József Albertirsa Képes Krónikája néven megjelent helytörténeti kiadványban az alábbiak szerint írja le: „Jó ötszázötven esztendős az a tó. A Csíkos (ma Gerje) patak északi partját magas gáttal megemelték és a vizet zsilipekkel zárták el, mely így magas tóvá szélesedett. Így keletkezett ”Margit asszony tava, amelyre 1411-ben malmot építtetett és halászati jogot nyert.A megépült vízimalom már a törököknek is adózott. A törökkor után ismét halastónak használták. Sajnos a vízimalmot a Molnárházzal együtt az 1945-48-as években lebontották.” A tó 2011-ben ünnepelte létrejöttének 600. évfordulóját.

1983-ban az akkori Szabadság MGTSZ. dolgozói köréből megalakult a Szabadság MGTSZ Horgász Egyesület mely 70 fős taglétszámmal kezdte meg működését. Társaságunk 1997. február 15-ig a Szabadság MGTSZ Horgász Egyesület nevet használta, majd ezt követően felvette a Malom-Tó H.E. nevet és a 90-es évek végén a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetségéhez csatlakozott, melynek a mai napig is tagja. Jelenleg 120 fő taglétszámmal működik.